Materiały edukacyjne

Każdy nauczyciel musi wspierać się odpowiednimi materiałami edukacyjnymi, dzięki którym może swoim uczniom przekazywać odpowiednią wiedzę. Niezależnie, czy są to nauczyciele od wychowania przedszkolnego, wczesnoszkolnego, w szkole podstawowej na poziomie klas 4-8, czy też w szkołach średnich – jeżeli nauczyciel nie ma odpowiednich podręczników oraz zeszytów ćwiczeń, zbiorów zadań, atlasów, itd. nie będzie w stanie dobrze nauczać swoich dzieci, które ma pod opieką w klasie. Wybór takich podręczników oraz innych materiałów edukacyjnych nie jest łatwy. Dobrą ofertę ma WSiP podręczniki. Jest to wydawnictwo, które kieruje swoją ofertę edukacyjną do wszystkich placówek przedszkolnych znajdujących się na terenie naszego kraju. Dzięki nim w sposób łatwy i przystępny można zachęcić dzieci do wspólnej i intensywnej nauki.

Teraz bajty. Klasa 6. Informatyka. Podręcznik. Szkoła podstawowa

Informatyka i wszystko co jest związane z tym przedmiotem jest przyszłością. Trzeba przyznać, że osoby, które doskonale będą rozumiały zagadnienia związane z informatyką i samym internetem mają szansę w przyszłości na znalezienie dobrej pracy. Autorem tego podręcznika jest Grażyna Koba, która skupia się w dużej mierze na algorytmach i programowaniu. W środku znaleźć można cztery główne tematy, które opracowywane są razem z nauczycielem przez cały rok szkolny. Należą do nich “Stosujemy multimedia w środowisku programowania Baltie”, “Programujemy gry multimedialne w środowisku Scratch”, ” Zabawy z algorytmami”, “Programujemy w Logomocji”. Dodatkowo razem z podręcznikiem każdy uczeń będzie miał do wykonania mnóstwo zadań na komputerze, dzięki czemu jeszcze lepiej pozna odpowiednie umiejętności, które przydać mu się mogą w przyszłości, jeżeli będzie zainteresowany on światem programowania i wszystkiego co się z tym wiąże.

Świat fizyki. Podręcznik. Klasa 8

Fizyka nie należy do najłatwiejszych przedmiotów, dlatego zawsze potrzebne są odpowiednie podręczniki, dzięki którym oswojenie się z pewnymi tematami i zagadnieniami fizycznymi będzie łatwiejsze. Ten podręcznik, którego autorem są Barbara Sagnowska, Maria Rozenbajgier, Ryszard Rozenbajgier, Danuta Szot-Gawlik, Małgorzata Godlewska sprawi, że wielu uczniów pokocha ten przedmiot i doskonale będzie się czuło w jego towarzystwie. “Drgania i fale sprężyste”, “O elektryczności statycznej”, “Przemiany energii w zjawiskach cieplnych”, “O prądzie elektrycznym”, “O zjawiskach magnetycznych”, “Optyka, czyli nauka o świetle” – to tytuły rozdziałów zawarte w książce.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com